University of Wisconsin Oshkosh officials have announced the names of students who received undergraduate and graduate degrees following the spring semester of the 2008-2009 school year.
They received their degrees at the University’s 135th spring commencement in May. Those graduating “Cum Laude” earned at least a 3.5 grade point average (GPA) out of a possible 4.0; those graduating “Magna Cum Laude” earned at least a 3.75 GPA; and those graduating “Summa Cum Laude” earned at least a 3.9 GPA.
The graduates are as follows:
Abrams, WI
Hannah Schaller, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Adams, WI
Jared Boucher, Bachelor of Science, Philosophy and Political Science;
Algoma, WI
Rachel Salzsieder, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Allenton, WI
Anne Winslow, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Accounting;
Alma Center, WI
Bethany Olson, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Amherst, WI
Caitlin Allen, Bachelor of Social Work, Social Work;
Justin Mangen, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Antigo, WI
Tonja Fischer, Master of Science in Education, Counseling (School Counselor);
Benjamin Fittante, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Katy Herron, Bachelor of Science, Journalism (Advertising/Public Relations);
Erik Lee, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Jon Petroskey, Bachelor of Applied Studies, Fire and Emergency Response Management;
Appleton, WI
Brooke Austin, Bachelor of Science, History;
Christina Bardole, Bachelor of Social Work, Social Work;
Mark Beck, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Spanish and Biology;
Michelle Brightman, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Carly Busch, Bachelor of Science in Education, French;
Amanda Coyle, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Amanda Coyle, Bachelor of Social Work, Social Work;
Rhonda Daily, Bachelor of Science, Medical Technology;
Jennifer Danfield, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Paula Dargelies, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Andrew DeCoster, Bachelor of Science, Computer Science (Computer Information Systems);
Andrew DeCoster, Bachelor of Business Administration, Management Information Systems;
Ashley De Bruin, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Photography);
Angela De Groot, Bachelor of Arts, Spanish;
Leigh Doran, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Eric Filen, Bachelor of Science, Radio-TV-Film;
Jon Gesicki, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Biology;
Megan Gonnering, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Jeremy Hanson, Master of Public Administration, General Administration;
Kathryn Hanson, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Kayla Hanson, Magna Cum Laude, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Mark Higley, Master of Business Administration, Business Administration;
Jenifer Jirschele, Master of Business Administration, Business Administration;
Joseph Johanek, Bachelor of Business Administration, Finance;
Jonathon Jorgenson, Bachelor of Science, Mathematics (Statistics Emphasis);
Hyon Kim, Bachelor of Music, Music (Music Industry – Music Business);
Adam Knudson, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Biology;
Adam Knudson, Magna Cum Laude, Bachelor of Arts, German;
Amber Koester, Master of Science in Education, Counseling (Community Counselor);
Matthew Kreuscher, Bachelor of Science, Political Science;
Sara Lambert, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Julie Lardinois, Master of Science in Education, Reading;
Daphne Lewis, Master of Business Administration, Business Administration;
Joanna Malliet, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Erin Maloney, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Bethany Marx, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Gregg Mattek, Master of Business Administration, Business Administration;
Emily Mauthe, Bachelor of Arts, English (General);
Amy Melius, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Biology (Healthcare Science);
Jacqueline Mischka, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Biology (Cellular/Molecular Emphasis);
Chad Mohr, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Melissa O’Connor, Bachelor of Science, Geography (Environmental Analysis and Management) and Environmental Studies (Applied Environmental Science);
Shawn Patrick, Bachelor of Science, Communication;
Anna Peterson Sanders, Cum Laude, Bachelor of Science, Medical Technology;
Anne Prochnow, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Garrett Raith, Bachelor of Science in Education, Mathematics;
Vicki Ray, Master of Science in Nursing, Family Nurse Practitioner;
Kristin Real, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Tera Rogers, Summa Cum Laude, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Casey Romero, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Emily Rosenberg, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Nicholas Roth, Bachelor of Science in Education, Social Science;
Teresa Schabel, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Danielle Schmidt-Petersen, Cum Laude, Bachelor of Arts, Anthropology;
Danielle Schmidt-Petersen, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Joseph Seidl, Bachelor of Science, Chemistry (Professional Emphasis-Chemistry);
Angela Stuart, Bachelor of Arts, Political Science;
Tricia Sweeney, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Nathan Tauber, Master of Science, Mathematics Education;
Wendi Turchan, Cum Laude, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Painting) and Fine Arts (Drawing);
Benjamin Turner, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Lucas Van Bommel, Bachelor of Science, Political Science;
Cathy Van Dyn Hoven, Cum Laude, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Troy Van Eperen, Bachelor of Business Administration, Management Information Systems;
Sarah Vande Hey, Master of Science in Nursing, Family Nurse Practitioner;
Ryan Vandenberg, Bachelor of Business Administration, Accounting;
Nicole Verstegen, Master of Science, Mathematics Education;
Dean Weyenberg, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Accounting;
Erica Ziemann, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Abra Zimmermann, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Arbor Vitae, WI
Robert Knox, Cum Laude, Bachelor of Music Education, Music – Instrumental and Music – General;
Arkdale, WI
Wendy Schroeder, Bachelor of Science, Athletic Training;
Athens, WI
Jessica Baumgartner, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Caitlin Schara, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Aurora, NE
Thomas Cleveland, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Barneveld, WI
Devin Cory, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Bayside, WI
Carol De Sisti, Master of Business Administration, Business Administration;
Beaver Dam, WI
Kristina Linde, Cum Laude, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Samantha Marx, Cum Laude, Bachelor of Arts, Spanish and Journalism;
Katie Nelson, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (CD);
Belleville, WI
Mitchell Kahl, Bachelor of Science, Psychology and Philosophy;
Beloit, WI
Jenelle Bussie, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Ashley Dawald-Taylor, Bachelor of Arts, Journalism (Advertising/Public Relations);
Callie Geissler, Bachelor of Science, Geography (Geographic Information Science) and Geography (Global Insights);
Berlin, WI
Rachel Disterhaft, Bachelor of Science in Education, English and History;
Ashley Hoffmann, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Drawing) and Fine Arts (Painting);
Big Lake, MN
Kelly Dilger, Master of Science, Psychology (Industrial/Organizational);
Birnamwood, WI
Shelly Olson, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Matthew Schmidt, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (LD);
Black Creek, WI
Travis Burmeister, Bachelor of Science, Environmental Studies;
Michael DeCoster, Bachelor of Science, Communication;
Black Earth, WI
Bryan Boettcher, Bachelor of Arts, Theatre (Acting);
Bonduel, WI
Holly Bartz, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Nicole Belongia, Bachelor of Business Administration, Finance and Human Resources Management;
Boyceville, WI
Tiffany Horky, Bachelor of Arts, International Studies (General – Anthro) and Anthropology;
Brillion, WI
Sarah Binish, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Frederick Eichhorst, Master of Business Administration, Business Administration;
Stacey Kalies, Bachelor of Social Work, Social Work;
Stacie Kruschke, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Finance and Economics (Business);
Richard Matzke, Jr., Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Tammy Ott, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Brodhead, WI
Rachel Hamel, Summa Cum Laude, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Art Education);
Brookfield, WI
Michael Howard, Bachelor of Science, Communication;
Katherine James, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Jennifer Kratz, Bachelor of Science, Communication;
Leslie Promersberger, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Kira-Lynn Reeves, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Communication;
Brownsville, WI
Steffany Casper, Bachelor of Business Administration, Accounting;
Brussels, WI
Penny Price, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction;
Brandon Wautier, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Mathematics;
Burlington, WI
Courtney Anderson, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Darrell Balzrina, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management and Human Resources Management;
Joseph Vos, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Political Science;
Burnett, WI
Brian Schultz, Bachelor of Science, Biology (Healthcare Science);
Butte des Morts, WI
Kristy McMillan, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Cambria, WI
Alicia Werner, Bachelor of Science, Mathematics (Liberal Arts) and Environmental Studies;
Campbellsport, WI
Sarah Benike, Summa Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Finance;
Laura Esselman, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Beau Gellings, Bachelor of Business Administration, Management Information Systems and Economics;
Heidi Kreif, Magna Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Economics (Business) and Finance;
Jordan Loehr, Cum Laude, Bachelor of Science, Geography (Geographic Information Science);
Megan Rebers, Magna Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Casco, WI
John Delebreau, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Cato, WI
Tyler Schuette, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
Cedar Grove, WI
Nicholas Antonicci, Bachelor of Arts, Psychology and Spanish;
Elizabeth Riley, Bachelor of Arts, International Studies (Spanish) and Spanish;
Cedarburg, WI
Kathryn Collins, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Joseph Patek, Bachelor of Science in Education, English;
Charlevoix, MI
Denise Barta, Bachelor of Arts, Political Science;
Chilton, WI
Laura Morgan, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Erin Voskuil, Bachelor of Science, Psychology;
Chippewa Falls, WI
Erin Hunt, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Clintonville, WI
Zachary Johnson, Bachelor of Science in Education, Physical Education;
Riley Knapp, Bachelor of Science in Education, Physical Education;
Joshua Kriewaldt, Bachelor of Science, Biology (Healthcare Business);
Steven Schutt, Bachelor of Business Administration, Management Information Systems;
Judith Sengstock, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Colfax, WI
Toni Morning, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Joshua Wolff, Bachelor of Business Administration, Accounting and Finance;
Colgate, WI
Allison Gross, Bachelor of Science, Journalism (Advertising/Public Relations);
Shane Gutbrod, Bachelor of Science in Education, Natural Science;
Combined Locks, WI
Faye Bohman-Kohlbeck, Master of Science in Education, Reading;
Cottage Grove, WI
Kaia Viney, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management and Marketing;
Cross Plains, WI
Farin Hellenbrand, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Farin Hellenbrand, Bachelor of Arts, Spanish;
Damascus, Syria, FC
Nasim Khatib, Bachelor of Business Administration, Accounting;
Darien, WI
Molly Baars Larson, Bachelor of Science, Sociology (General);
Jennifer Folkers, Cum Laude, Bachelor of Social Work, Social Work;
Darlington, WI
Elizabeth Brown, Cum Laude, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
DeForest, WI
Megan Henze, Cum Laude, Bachelor of Social Work, Social Work;
Megan Henze, Cum Laude, Bachelor of Arts, Spanish;
De Pere, WI
Jesse Cahill, Bachelor of Music, Music (Music Industry – Recording Technology);
Jamie Frelich, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Amber Gouin, Magna Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Finance;
Shaun Hockers, Master of Business Administration, Business Administration;
Amanda Johnson, Master of Business Administration, Business Administration;
Elise Kennedy, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Justin Linzmeier, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management and Marketing;
Leah Rosenbaum, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Physical Education;
Cory Schubring, Master of Business Administration, Business Administration;
Deerfield, WI
Keisha Nee, Bachelor of Science, Sociology (General);
Denmark, WI
Cynthia Chervenka, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Isaac Oshefsky, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Dodgeville, WI
Jillayna Reamon, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (LD);
Dorchester, WI
Taryn Hackel, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Jill Jochimsen, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Eagle River, WI
Renee Redmond, Bachelor of Science in Education, English;
Eden, WI
Amanda Hernandez, Bachelor of Science, History;
Elkhart Lake, WI
Bridget Schad, Magna Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Finance;
Elkhorn, WI
Amanda Smith, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Ellensburg, WA
Maureen Woon, Master of Science in Education, Counseling (Community Counselor);
Elm Grove, WI
Claire Brezonick, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Elmsford, NY
Jeanne Rahilly, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Endeavor, WI
Crystal Allsage, Bachelor of Science, Sociology (General);
Esko, MN
Erin Peleski, Bachelor of Arts, International Studies (Business);
Fairbanks, AK
Alexis Burton, Cum Laude, Bachelor of Arts, Communication and Spanish;
Fairview, MO
Xiong Chang, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
Fall River, WI
Tracy Robbins, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Biology (Healthcare Science);
Fargo, ND
Alexis Pegram, Master of Arts, English;
Fayetteville, GA
Pawel Stec, Global Master of Business Administration, Global Business Administration;
Fenwood, WI
Renee Becker, Bachelor of Arts, Communication;
Fond du Lac, WI
Gary Amrhein, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Rebecca Beahm, Bachelor of Science, Economics (General);
Kyle Braatz, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Mathematics;
Anne Brown, Bachelor of Business Administration, Accounting;
Desirae Cammack, Bachelor of Science, Medical Technology and Biology;
Jennifer Collien, Master of Science in Education, Counseling (School Counselor);
Benjamin Conger, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Lani Goeser, Summa Cum Laude, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Deric Golemgeski, Bachelor of Science, Psychology;
Jennifer Haase, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction;
Wendy Hoepfner, Master of Science, Educational Leadership;
Joshua Hyde, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management and Supply Chain and Operations Management;
Serena Jackowski, Bachelor of Science, Anthropology;
Becky Kissinger, Master of Public Administration, General Administration;
Tyler Knipple, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Donna Kohnke, Master of Science in Education, Special Education – Cross Categorical;
Barbara Korneli-Krueger, Master of Science, Educational Leadership;
Barbara Koss, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Angela Kutz, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Kim Mooney, Master of Public Administration, General Administration;
Spencer Morse, Bachelor of Business Administration, Economics (Business);
Nicholas Nell, Bachelor of Business Administration, Accounting and Finance;
Diane Park, Master of Science in Nursing, Clinical Nurse Leader;
Leslie Perry, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Valerie Schultz, Bachelor of Science, Sociology (General);
Jesse Smet, Cum Laude, Bachelor of Social Work, Social Work;
Valerie Sobotta, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Shana Strehlow, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Finance;
Jamie Stroh, Master of Business Administration, Business Administration;
Brian Stroup, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Tyler Theyerl, Bachelor of Social Work, Social Work;
Kimberly Trent, Master of Science in Education, Reading;
Lee Vang, Bachelor of Science, Economics (International);
Rosalyn Wanish, Cum Laude, Bachelor of Science, Medical Technology and Biology;
Katina Weinke, Bachelor of Social Work, Social Work;
Nathan Wilhelms, Bachelor of Arts, History;
Timothy Zedler, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (ED);
Sean Zoch, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Ceramics);
Fort Atkinson, WI
Julie Herro, Bachelor of Arts, Spanish and English;
Natasha Steenbergen, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Franklin, WI
Joshua Kenitzer, Magna Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Finance;
Joelle Podewils, Bachelor of Science, Communication;
Emily Weitkunat, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Franksville, WI
Becky Leibly, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Fredonia, WI
Kyle Rabuck, Bachelor of Science, Athletic Training;
Freedom, WI
Debra Roche, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Fremont, WI
Amanda Otto, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Medical Technology;
Galesville, WI
Andrew Evenson, Bachelor of Science, Political Science;
Gays Mills, WI
Martin Spicer, Cum Laude, Bachelor of Music Education, Music – Instrumental and Music – General;
Dustin Zirbel, Bachelor of Science, Economics (Quantitative);
Germantown, WI
Brandon Helleson, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Finance and Marketing;
Michelle Jung, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Tiffany Kindler, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management and Economics;
Sarah Konop, Magna Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Finance;
Emily Neumann, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Glencoe, MN
Anne Austad, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Grafton, WI
Beth Irwin, Bachelor of Science, Radio-TV-Film and English (General);
Jordyn Mauer, Bachelor of Arts, Communication;
Green Bay, WI
Jean Bannister, Master of Business Administration, Business Administration;
Nathan Blohm, Bachelor of Science, History;
Aaron Cherney, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Kendra Dantzman, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Brittany DeGrand, Bachelor of Arts, International Studies (General – Geography);
Beth DeGroot, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction;
Adam Deshler, Master of Science in Nursing, Family Nurse Practitioner;
Candice Englebert, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Kenneth Fager, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, German;
Sherry Gillespie, Master of Business Administration, Business Administration;
Adam Grant, Bachelor of Business Administration, Accounting and Finance;
Christopher Hardy, Bachelor of Business Administration, Accounting and Finance;
Laura Holly, Master of Science in Education, Reading;
Karmen Hoppe, Bachelor of Science, History;
Josh Jarvey, Bachelor of Business Administration, Management Information Systems;
Corey Kautzer, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Michael Manders, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Stephen Maroszek, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Marketing and Supply Chain and Operations Management;
Graham Mattison, Bachelor of Science, History;
Andrew Matzke, Bachelor of Science, Communication;
Elise Moureau, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Casandra Nuthals, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Kristin Oberg, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Tyler Oettinger, Bachelor of Social Work, Social Work;
Travis Olsen, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Ceara Petri, Bachelor of Arts, Psychology;
Melinda Priewe, Bachelor of Science in Education, English;
Andrew Roekle, Master of Business Administration, Business Administration;
Craig Rose, Bachelor of Science, Economics (Quantitative);
Erin School, Bachelor of Science, Journalism (Advertising/Public Relations);
Erin Schuessler, Bachelor of Science, Athletic Training;
Victoria Sielaff, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction;
Amanda Srenaski, Bachelor of Arts, Communication;
Trenton Thiede, Master of Business Administration, Business Administration;
Steven Tobin, Bachelor of Science, History;
Nicole Weidner, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction;
Joseph Widi, Master of Business Administration, Business Administration;
Green Lake, WI
Stephen Bayer, Bachelor of Business Administration, Accounting;
Kara Weir, Master of Science, Educational Leadership;
Greendale, WI
Ryan Perez, Bachelor of Business Administration, Accounting and Finance;
Greenfield, WI
Ashley Goral, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Brian Jaworski, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Phillip Martinez, Bachelor of Science, Journalism (News/Editorial);
Matthew Roszak, Bachelor of Science, Communication;
Greenleaf, WI
Katherine Brannaman, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Photography);
Greenville, WI
Rebecca Heller, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction;
Laura Heuer, Master of Business Administration, Business Administration;
Jacob Maass, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management and Economics;
Hales Corners, WI
Leah Klaybor, Bachelor of Science in Education, English;
Hancock, WI
Amy Bartram, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Keith Brownlow, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Harshaw, WI
Constance Omitt, Magna Cum Laude, Bachelor of Social Work, Social Work;
Hartford, WI
Kelly Barz, Bachelor of Science, Communication;
Melissa Becker, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management and Finance;
Claire Murphy, Bachelor of Arts, International Studies (Religious Studies) and International Studies (History);
Danielle Taft, Bachelor of Arts, English (General);
Hartland, WI
David Dejewski, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Accounting and Finance;
Cassandra Kluft, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Jillian Van Thiel, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Hatley, WI
Peggy Stoltz, Bachelor of Science, Biology (Healthcare Science);
Hayward, WI
Brett Blake, Cum Laude, Bachelor of Science, Radio-TV-Film;
Hilbert, WI
Ross Koffarnus, Bachelor of Business Administration, Finance;
Katherine Vollmer, Bachelor of Social Work, Social Work;
Horicon, WI
Ryan Aschaker, Bachelor of Science, Communication;
Cynthia Hallin, Bachelor of Science, Psychology;
Sarah Schmidt-Quist, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Hortonville, WI
Rebecca Baumann, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
James DeDecker, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Environmental Studies (Applied Environmental Science) and Anthropology;
Jacob Griesbach, Cum Laude, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Amber Huss, Bachelor of Business Administration, Finance;
Tina Kriesel, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Luke Seavecki, Bachelor of Business Administration, Finance;
Howards Grove, WI
Andrea Conard, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Benjamin Vollbrecht, Cum Laude, Bachelor of Science, Computer Science (Computer Science Emphasis);
Hubertus, WI
David Consiglio, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
Maria Limbach, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Janesville, WI
Peter Berg, Cum Laude, Bachelor of Science, Geography (Geographic Information Science);
Laura Davidson, Bachelor of Science in Education, English;
Joseph Dillon, Bachelor of Science, Journalism (Advertising/Public Relations);
Joseph Dillon, Bachelor of Business Administration, Marketing;
John McManus III, Magna Cum Laude, Bachelor of Applied Studies, Fire and Emergency Response Management;
Rodney Shaw, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Megan Simes, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Jefferson, WI
Jessica Funk, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Johnson Creek, WI
Vanessa Lemminger, Bachelor of Science, Psychology;
Derek Olszewski, Bachelor of Science, Biology;
Junction City, WI
Karl Spaay, Bachelor of Business Administration, Economics (Business) and Finance;
Kaukauna, WI
Caleb Buchinger, Bachelor of Science, Radio-TV-Film;
Ashley Derks, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Lena DiMatteo, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Shannon Diedrick, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Trina Hopfensperger, Summa Cum Laude, Bachelor of Arts, Art 2D Studio Emphasis;
Kimberly Liebhart, Bachelor of Social Work, Social Work;
Mara Nelson, Master of Science in Education, Reading;
Christopher Palumbo, Bachelor of Arts, History;
Christine Schuh, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Stephanie Schuh, Bachelor of Business Administration, Finance and Human Resources Management;
Tonya Van Daalwyk, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Kelly Van Zeeland, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Paul Vandenberg, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Veronica Verhagen-Aznar, Magna Cum Laude, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Lynn Welhouse, Bachelor of Arts, English (General);
Sarah Wruck, Master of Science, Educational Leadership Library/Media 902 Initial License;
Kennan, WI
Louis Garcia Jr., Bachelor of Arts, Journalism (News/Editorial);
Kenosha, WI
Matthew Curi, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Ursula Sepulveda, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
David Williams, Bachelor of Music, Music(Music Industry-Music Business & Recording Tech);
Abby Xiong, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Keshena, WI
Kim Hill, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Daphne Miller, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Kewaskum, WI
Alyssa Koppelberger, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Russell Miller, Bachelor of Science, Sociology (General);
Johanna Schulte, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Kewaunee, WI
Jacob Kumpfer, Bachelor of Science, Psychology;
Kiel, WI
Kimberly Puetz, Magna Cum Laude, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications);
Kimberly, WI
Dustin Anderson, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, English (General);
Angela Appleton, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Social Science;
Felicia Clark, Bachelor of Arts, Journalism (News/Editorial);
Meggie De Wild, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Jeremy Hank, Master of Business Administration, Business Administration;
Teshara Qualley, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Jennifer Strick, Bachelor of Business Administration, Accounting;
Matthew Young, Cum Laude, Bachelor of Social Work, Social Work;
La Crosse, WI
Rebecca Pein, Bachelor of Science, Psychology;
La Lima, Honduras
Damaris Membre1o Casco, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
La Valle, WI
Maxine Chipman, Master of Science, Educational Leadership (Library Science);
Lake Mills, WI
Steven Wilke, Master of Public Administration, General Administration;
Larsen, WI
Caroline Abel, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Nancy Horn, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Samantha Kriescher, Bachelor of Arts, Journalism (Advertising/Public Relations);
Les Cayes, Haiti, FC
Marie Yvette Baumann, Bachelor of Arts, French;
Marie Yvette Baumann, Bachelor of Business Administration, Accounting;
Little Chute, WI
Antonio Flores, Bachelor of Science in Education, Social Science;
Tammy Frassetto, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Joshua Gitter, Bachelor of Business Administration, Finance;
Jennifer Hengel, Master of Science in Education, Reading;
Kayla Hermsen, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Spanish;
Patricia Plutz, Master of Science in Education, Counseling (School Counselor);
Laura Reinke, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Jill Romenesko, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Maia Van Groll, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Michael Wojciehowski, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Little Suamico, WI
Adam Snyder, Bachelor of Science, Political Science;
Elizabeth VanLanen, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Lodi, WI
Nicole Anderson, Magna Cum Laude, Bachelor of Arts, Psychology;
Brittany Hirssig, Cum Laude, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
Lomira, WI
Adam Gassner, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Luxemburg, WI
Dana Dufek, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Shane Peot, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Madison, WI
Sandra Brekke, Master of Business Administration, Business Administration;
Ana Carmona, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction;
Tierney Jensen, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Eric Johnson, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
Sasha Kowalski, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Steven Miller, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Eric Minix, Bachelor of Arts, History;
Jordan Murray, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
Cindy Polzin, Master of Public Administration, General Administration;
Kristina Schmitgen, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
Mindy Vinje, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
Gretchen Voss, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Alissa Western, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Jamie Wise, Bachelor of Arts, English (General);
Malone, WI
Holly Brenner, Master of Business Administration, Business Administration;
Sarah Davis, Master of Science in Nursing, Nursing Educator;
Kimberly Knaus, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Accounting and Finance;
Shannon Rose, Bachelor of Science, Chemistry (Professional Emphasis-Chemistry);
Angela Schmitz, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Kelly Triatik, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Manitowoc, WI
Oriel Boomgarden, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, German;
Zach Frey, Bachelor of Science, Environmental Studies (Applied Environmental Science) and Biology;
Steven Glaeser, Bachelor of Science in Education, English;
Jon Hanna, Bachelor of Science, Economics (Quantitative);
Melissa Knox, Bachelor of Science in Education, French;
Robert Reeves IV, Bachelor of Arts, International Studies (Global/National Security) and International Studies (Asian Studies);
Marathon, WI
Rebecca Kijak, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Marinette, WI
Cheryl Goetzman, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Thomas Singer, Bachelor of Science, Psychology;
Marion, WI
Lee Lohrentz, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
Markesan, WI
William Klitz, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
Kelly Laper, Bachelor of Social Work, Social Work;
Marshfield, WI
Jennifer Anderson Richmond, Master of Science in Education, Counseling (Student Affairs and College Counseling);
Kelli Bubolz, Bachelor of Arts, Criminal Justice and Spanish;
Stephen Johnston, Bachelor of Arts, Radio-TV-Film;
Kathy Kraus, Master of Science in Nursing, Family Nurse Practitioner;
Christopher Meehan, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Mauston, WI
Cole Navis, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Mayville, WI
Thomas Luehring, Bachelor of Science, Biology;
Lindsey Mansueto, Bachelor of Science, Biology;
Jeffrey Thelen, Bachelor of Science, English (General);
McFarland, WI
Morgan McDonnell, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Medford, WI
Britney Deml, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Adam Smith, Bachelor of Science, History and Geography (Global Insights);
Menasha, WI
James Clark III, Bachelor of Science, Computer Science (Software Engineering);
Brittany Decker, Bachelor of Science, Psychology;
Adam Hendrick, Bachelor of Science, History;
Tracy Johnson, Associate of Arts and Science, ;
Abby LeCloux, Bachelor of Social Work, Social Work;
Laura Lenss, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (ED);
Chad Lewis, Master of Business Administration, Business Administration;
Kenneth Meyer Jr., Bachelor of Science, Microbiology;
Amy Mulroy, Master of Science in Education, Counseling (Community Counselor);
Rachel Nutini, Bachelor of Arts, Political Science;
Arthur Rhodes, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Arthur Rhodes, Bachelor of Arts, Spanish;
Timothy Styka, Master of Business Administration, Business Administration;
Tiffany Swain, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
David Werley, Bachelor of Arts, Spanish;
Joseph Wydeven, Bachelor of Arts, International Studies (Business);
Menominee, MI
Diane Erickson, Summa Cum Laude, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Menomonee Falls, WI
Kelly Ahern, Cum Laude, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Casey Burns, Bachelor of Science, Sociology (General);
Megan Gilfillan, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Kaytlyn Korn, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Kevin Stark, Bachelor of Science, Geography (Environmental Analysis and Management);
Megan Weddig, Bachelor of Social Work, Social Work;
Menomonie, WI
David Cowles, Bachelor of Arts, Radio-TV-Film;
Susannah Olson, Bachelor of Music, Music(Music Industry-Music Business & Recording Tech);
Mequon, WI
Elizabeth Luciano, Bachelor of Social Work, Social Work;
Andrea Radue, Bachelor of Science, Biology;
Jamie Widder, Bachelor of Arts, Psychology;
Merrill, WI
Tyler Krombholz, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Savanah Pfund, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Middleton, WI
Kathryn Leathersich, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications);
Jaime Stebbins, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Allison Utter, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Heidi Wagner, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Milwaukee, WI
Ryan Elkin, Bachelor of Science, Economics (Quantitative);
Sarah Geary, Bachelor of Arts, Criminal Justice;
Tamika Harris, Bachelor of Arts, Criminal Justice;
Abbey Haug, Bachelor of Arts, Journalism (Advertising/Public Relations);
Terrance Hilson, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Brandon Lesky, Master of Public Administration, General Administration;
Alicia Merrick, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Craig Sigl, Master of Science, Educational Leadership;
Seng Thao, Master of Science, Mathematics Education;
Ranah Voss, Cum Laude, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications);
Minneapolis, MN
Marie Flanagan, Master of Public Administration, General Administration;
Minoqua, WI
Sara Coronel Kleinschmidt, Bachelor of Arts, Radio-TV-Film;
Mishicot, WI
Kari LeCloux, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Steven Wegner, Bachelor of Science, Medical Technology;
Monroe, WI
Brittany Baus, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Tyler DeNure, Bachelor of Business Administration, Accounting and Finance;
Lindsey Geiger, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Sarah Huston, Bachelor of Arts, Psychology;
Katie Kluesner, Bachelor of Arts, Journalism (Advertising/Public Relations);
Montello, WI
Babette Wagner, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Mosinee, WI
Lisa Antoniewicz, Cum Laude, Bachelor of Arts, History;
Sara Kaiser, Cum Laude, Bachelor of Science, Biology (Healthcare Science);
Matthew Simons, Master of Business Administration, Business Administration;
Mount Calvary, WI
Kristen Muench, Cum Laude, Bachelor of Social Work, Social Work;
Mount Horeb, WI
Amber Alley, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Mukwonago, WI
Julie Falk, Bachelor of Arts, Criminal Justice;
Kelly Lehouillier, Cum Laude, Bachelor of Science, Biology (Healthcare Science);
Samuel Shackelford, Bachelor of Science in Education, English;
Muscoda, WI
Jennifer Miller, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Jennifer Miller, Bachelor of Arts, Spanish;
Muskego, WI
Stephanie Cimermancic, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Richard DeClue, Bachelor of Science, Biology;
Jenna Kleist, Bachelor of Arts, Journalism (Public Relations);
Elizabeth Moyer, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Sarah Nagl, Bachelor of Science, Chemistry (Professional Emphasis-Biochemistry);
Neenah, WI
Jason Abendschein, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Social Science and History;
Shannon Ayres, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Christine Boehnlein, Cum Laude, Bachelor of Social Work, Social Work;
Amanda Brown, Bachelor of Social Work, Social Work;
Sanjay Dighe, Master of Business Administration, Business Administration;
Jennifer Eisch, Cum Laude, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Art Education);
Anne Frinzi, Master of Science in Education, Counseling (School Counselor);
Jill Gandee, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Gretchen Geiger, Master of Science, Educational Leadership;
Trisha-Ann Gonzales, Bachelor of Arts, Anthropology;
Mary Heimmermann, Master of Science in Nursing, Adult Health and Illness;
Stefanie Jacobson, Bachelor of Science, Radio-TV-Film;
Dawn Jensen, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Kimberly Kneepkens, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Accounting and Finance;
Andrea Koch, Global Master of Business Administration, Global Business Administration;
Craig Lakatos, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Social Science and History;
Anna Landenberger, Master of Public Administration, General Administration;
Janel Losse, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Michael Noll, Bachelor of Science, Psychology;
Meghan Odegard, Bachelor of Science, Journalism (Advertising/Public Relations);
Melissa Peterman, Bachelor of Science, Mathematics (Liberal Arts);
Christopher Reinsel, Master of Business Administration, Business Administration;
Andrew Rose, Bachelor of Business Administration, Finance;
Paul Schraufnagel, Master of Science, Mathematics Education;
Erica Soufal, Bachelor of Science, History;
Rachel Swift, Bachelor of Music Education, Music – General and Music – Choral;
Heather Szerbat, Master of Science in Education, Counseling (School Counselor);
Lindsy Trotter, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (ED);
Abby VandeBurgt, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Blaine Vander Wielen, Bachelor of Science in Education, Mathematics;
Kristin Weber, Bachelor of Arts, Spanish and International Studies (Latin American Studies);
Becky West, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Season Westphal, Bachelor of Social Work, Social Work;
Nekoosa, WI
Lori Hansen, Bachelor of Science, Radio-TV-Film;
Jenna Knipple, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Neosho, WI
Amber Wiebelhaus, Bachelor of Arts, Communication;
Neshkoro, WI
Jamie Flores, Bachelor of Science, Journalism (Visual) and Journalism (Public Relations);
New Berlin, WI
Katie Kuzniewski, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management and Finance;
Heather Mittelsteadt, Bachelor of Science in Education, English;
Claire Owen, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Zachary Schmidt, Bachelor of Science, Psychology;
Joseph Vozar, Bachelor of Business Administration, Marketing;
New Glarus, WI
Briana Lenzlinger, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
New Holstein, WI
Michael DeRoehn, Master of Science, Educational Leadership;
Justin Ehlenbeck, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
New London, WI
Stacey Falk, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Brittany Hilbert, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Shayla Sawall, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
William Thoma, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
New Richmond, WI
Whitney Langer, Cum Laude, Bachelor of Science, Environmental Studies (Applied Environmental Science);
Newark, NJ
Victor Yabidi, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Newton, WI
Jordan Jost, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Niagara, WI
Melissa Romitti, Bachelor of Social Work, Social Work;
North Fond du Lac, WI
Drew Kartos, Bachelor of Science, Biology (Healthcare Science);
Joseph Maramonte, Cum Laude, Bachelor of Applied Studies, Fire and Emergency Response Management;
Chelsie Netzer, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Natural Science;
Jane Preder, Magna Cum Laude, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Daryl Zupke, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Oak Creek, WI
Erica Lenz, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Sara Mason, Bachelor of Arts, Communication;
Jessica Pietrangelo, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Brenton Thom, Bachelor of Arts, Radio-TV-Film;
Oakfield, WI
Ryan Demmon, Bachelor of Science, Mathematics (Statistics Emphasis);
Oconto, WI
David Bikowski, Bachelor of Business Administration, Management Information Systems;
Amber Geocaris, Master of Science in Nursing, Family Nurse Practitioner;
Miranda Pillsbury, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Emily Rohan, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications);
Oconto Falls, WI
Alicia Lierman, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Jeffrey Mears, Master of Public Administration, General Administration;
Jessica Wettstein, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction;
Omro, WI
Kelly Kalmerton, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Amanda Klima, Bachelor of Business Administration, Economics (Business) and Human Resources Management;
Erica Powers, Graduate Certificate, Graduate Certificate in Health Care Management;
Erica Powers, Master of Public Administration, Health Agency;
Jerry Pulvermacher, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Kyle Schoonover, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Oregon, WI
Erin Heaton, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Economics (Business) and Finance;
Megan Hottman, Summa Cum Laude, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Art Education);
Oronoco, MN
Michael Stanton, Bachelor of Music, Music (Music Industry – Recording Technology);
Osceola, WI
Tammy Sol, Bachelor of Science, Athletic Training;
Oshkosh, WI
Jenna Abbott, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Sohrab Akhavein, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (ED);
Liane Ames, Master of Science, Educational Leadership;
Elizabeth Anderes, Bachelor of Arts, Communication;
Alisa Anderson, Bachelor of Science, Psychology and History;
Jill Aronson, Bachelor of Social Work, Social Work;
Ward Balcerzak Jr., Bachelor of Science, Computer Science (Computer Information Systems);
Lore Balde, Bachelor of Arts, Political Science;
Tracy Bantleon, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
Elizabeth Barrett, Master of Science, Psychology (Industrial/Organizational);
Kevin Bauer, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Nicole Baumann, Bachelor of Arts, Psychology;
Ariana Bayer, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications);
Amanda Benson, Master of Science in Education, Reading;
Angie Berger, Master of Science in Education, Counseling (Student Affairs and College Counseling);
Brad Berger, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Natalie Binder, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
Andrew Bongert, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Piersen Bowman, Master of Public Administration, General Administration;
Derek Christiansen, Cum Laude, Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
Matthew Cole, Bachelor of Science, Urban Planning;
Jennifer Davis, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Jeffrey Dell, Master of Science, Psychology (Industrial/Organizational);
Jonathan Drover, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Julie Duellman, Bachelor of Science, Economics (Quantitative);
Akmal Ernazarov, Master of Business Administration, Business Administration;
Darren Gallagher, Master of Science, Educational Leadership;
Michael Gasper, Master of Business Administration, Business Administration;
Pierce Geffers, Bachelor of Science in Education, Physical Education;
Kathryn Griffiths, Master of Science, Biology (Microbiology);
Maxwell Grill, Bachelor of Science, Radio-TV-Film;
Nathan Grose, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Joseph Gruetzmacher, Bachelor of Social Work, Social Work;
Justin Hable, Bachelor of Science in Education, Spanish;
Brenda Haines, Master of Public Administration, General Administration;
Seneca Haley, Bachelor of Science, History;
Nicholas Hanford, Master of Business Administration, Business Administration;
Vanessa Hans, Bachelor of Business Administration, Finance;
Derek Hanson, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Ryan Hathaway, Bachelor of Science, Political Science;
Katie Heidl, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Ryan Hennig, Master of Business Administration, Business Administration;
Tosha Herrman, Bachelor of Arts, Radio-TV-Film and Theatre (Acting);
Robbie Hinz, Bachelor of Business Administration, Economics (Business) and Finance;
Shannon Hoge, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Elizabeth Horton, Cum Laude, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Sculpture) and Fine Arts (photography);
Beth Hovland, Cum Laude, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Taryn Hoyt, Bachelor of Science, Biology;
Salman Hussain, Master of Business Administration, Business Administration;
Ellen Jankowski, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Andrew Jansen, Bachelor of Science, Geology (Liberal Arts);
Sabrina Johnson, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
David Ju, Bachelor of Science, Geology (Professional);
Vladislav Kan, Master of Business Administration, Business Administration;
Aimee Kasten, Cum Laude, Bachelor of Science, Athletic Training;
Eugene Kidau, Jr., Master of Business Administration, Business Administration;
Lea Kitz, Master of Public Administration, General Administration;
Amy Knepple, Master of Science, Psychology (Experimental);
Lauren Kreller, Master of Business Administration, Business Administration;
Anton Kuznetsov, Master of Business Administration, Business Administration;
Nathaniel LaPoint, Bachelor of Science, History;
Chad Lawler, Global Master of Business Administration, Global Business Administration;
Pa Nhia Lee, Bachelor of Arts, International Stds (General-Asian Stds);
Jessica Leichtfuss, Magna Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Accounting and Finance;
Bethany Lerch, Cum Laude, Bachelor of Arts, German;
John Leschke, Master of Business Administration, Business Administration;
Julie Leschke, Master of Business Administration, Business Administration;
Emily Lokken, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Art Education);
Eduardo Lopez-Plata, Bachelor of Business Administration, Accounting;
Yer Lor, Bachelor of Arts, Sociology (General);
Holly Ludwig, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Megan Maas, Bachelor of Social Work, Social Work;
Leah Maes, Master of Science in Education, Counseling (School Counselor);
Rebecca Mars, Bachelor of Arts, Communication;
Jon Mason, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Jason McKay, Bachelor of Music, Music (Music Industry – Music Business);
Jelena Milanovic, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Rochelle Monday, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Michelle Monte, Master of Arts, English;
Michelle Monte, Graduate Certificate, Graduate Certificate in Creative Writing;
Michael Morrissey, Cum Laude, Bachelor of Science, History;
Keeley Murphy, Bachelor of Science, Biology;
Paul Murphy, Master of Business Administration, Business Administration;
Samantha Myers, Cum Laude, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Metals);
Bradley Nevers, Bachelor of Science, Biology;
Mary Nevins, Master of Science in Nursing, Clinical Nurse Leader;
Jonathan Nigl, Bachelor of Arts, Radio-TV-Film;
Loree Nigl, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Wendy Nitz, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Tyler Noll, Master of Business Administration, Business Administration;
Sheena Northway, Bachelor of Science, Journalism (Public Relations);
Tara Notzke, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Taylor O’Neill, Bachelor of Science, Religious Studies (Liberal Arts);
Mary Offer, Master of Public Administration, General Administration;
Mary Offer, Graduate Certificate, Graduate Certificate in Global Educator;
Robert Olson, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Medical Technology;
Kelly Page, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Bailey Palecek, Bachelor of Social Work, Social Work;
Steven Paulsen, Bachelor of Arts, Philosophy;
Steven Peper, Bachelor of Science, Philosophy;
Luke Perantoni, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Mauricio Pereira da Silva, Bachelor of Business Administration, Economics (Business);
Michelle Philbin, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction;
Melissa Putzer, Master of Business Administration, Business Administration;
Allison Riese, Bachelor of Arts, Sociology (General);
Ruth Rivers, Bachelor of Science, Music (Liberal Arts);
Craig Rogers, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Art Education);
Lee Rossiter, Magna Cum Laude, Bachelor of Social Work, Social Work;
Lawrence Ruedinger, Master of Business Administration, Business Administration;
Michael Sagel, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Management Information Systems;
Brian Sanders, Bachelor of Business Administration, Management Information Systems;
Olesya Savchenko, Master of Business Administration, Business Administration;
Sharon Schmidt, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Sheri Schmidt, Master of Science, Educational Leadership;
Brittany Schoessow, Master of Science, Psychology (Industrial/Organizational);
Alexandria Schuenke, Bachelor of Science, Communication;
Megan Schumacher, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Kristy Schwindt, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Dane Seckar-Anderson, Bachelor of Science, Communication;
Andrea Smith, Bachelor of Arts, English (General) and Art (Studio Art);
Marcia Smith, Master of Science in Nursing, Adult Health and Illness;
Scott Sommerfeldt, Master of Science in Education, Counseling (School Counselor);
Jessica Stark, Bachelor of Business Administration, Accounting and Finance;
Kurt Stein, Bachelor of Music, Music (Music Industry – Recording Technology);
Neal Stein, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Jeffrey Stieg, Jr., Bachelor of Science, Physical Education (Exercise Sc & Health Promotion);
Dharmalingam Subramanian, Master of Business Administration, Business Administration;
Jennifer Sulik, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Noah Te Stroete, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Philosophy;
Nicole Truss, Bachelor of Arts, Psychology;
Whitney Tyriver, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Mark VanMeter, Magna Cum Laude, Bachelor of Arts, Theatre (Integrated);
Lydia Verstegen, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Derrick Wagner, Cum Laude, Bachelor of Science, Geology (Professional) and Geography (Hydrogeology);
Joshua Warren, Bachelor of Social Work, Social Work;
Deborah Wetzel, Master of Science in Education, Counseling (Community Counselor);
Brandon Whitman, Master of Science, Psychology (Industrial/Organizational);
Ryan Wright, Master of Science, Psychology (Industrial/Organizational);
Boula Xiong, Bachelor of Business Administration, Accounting;
Houa Xiong, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Zachary Zoeller, Bachelor of Business Administration, Management Info Systems (Comp Sci Emph);
Oxford, WI
Sara Miller, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Pardeeville, WI
Lacey Curtis, Bachelor of Arts, Journalism (News/Editorial) and Sociology;
Ryan Trattles, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, English;
Peshawar, NWFP
Kinza Savul, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Pewaukee, WI
Sawyer Brehm, Bachelor of Science, Psychology;
Kristy Piszczek, Bachelor of Science, Communication and Environmental Studies;
Phillips, WI
Mary Willett, Master of Public Administration, General Administration;
Pickett, WI
Susan Mokler, Master of Science, Educational Leadership;
Michael O’Neal, Bachelor of Business Administration, Accounting and Finance;
David Wilkins, Master of Science, Educational Leadership;
Pittsville, WI
Rebecca Masephol, Bachelor of Science, Economics (Quantitative);
Pleasant Prairie, WI
Ryan Luckhardt, Bachelor of Science, Communication;
Plover, WI
Sheri Nagel, Master of Science in Education, Counseling (Community Counselor);
Eric Skrenes, Bachelor of Science, Computer Science (Software Engineering);
Plymouth, WI
Laura Hartman, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Amanda Lemkuil, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Poplar, WI
Kyle Coleman, Bachelor of Science in Education, Social Science;
Port Washington, WI
Natalie Kolbach, Bachelor of Business Administration, Finance;
Eric Ryer, Master of Public Administration, General Administration;
Aaron Schwanz, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (LD);
Melissa Weyker, Bachelor of Business Administration, Finance;
Portage, WI
Brittney Doleshaw, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (LD);
Kristina Holland, Bachelor of Arts, Communication;
Jennifer Williams, Bachelor of Science, Sociology (General);
Potter, WI
Meagan Propson, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Poynette, WI
Joshua Blosser, Bachelor of Science, Criminal Justice and Geography (Geographic Information Science);
Brittany McFadden, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Princeton, WI
Jill Harder, Master of Science, Educational Leadership;
Stacey Shurpit, Bachelor of Business Administration, Accounting and Economics (Business);
Nathan Wielgosh, Bachelor of Business Administration, Management Information Systems;
Pulaski, WI
Danielle Demeuse, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Social Science;
Oristela Jaramillo, Global Master of Business Administration, Global Business Administration;
Nina Sundquist, Cum Laude, Bachelor of Arts, Journalism (Advertising);
Breanna Wojcik, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Racine, WI
Brandon Kirkland, Bachelor of Science in Education, Physical Education;
Sarah Poppe, Cum Laude, Bachelor of Science, Medical Technology;
Sarah Widmar, Bachelor of Science in Education, Spanish;
Random Lake, WI
Michelle Martin, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Readfield, WI
Katherine Johnson, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Physical Education;
Redgranite, WI
Nathaniel Adamson, Bachelor of Science, Political Science and History;
Reedsville, WI
Cassandra Campbell, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications) and Fine Arts (Sculpture);
Sandra Nommensen, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Kerri Schmidt, Master of Science in Education, Counseling (Community Counselor);
Rhinelander, WI
Brian Jorata, Bachelor of Science, Biology;
Rib Lake, WI
Phillip Prusinski, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Medical Technology;
Rio, WI
Hanna Ladwig, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Biology;
Ripon, WI
Rebecca Baird, Master of Science, Educational Leadership;
Mark Bradley, Master of Science, Educational Leadership;
Lisa Burdick, Master of Science, Educational Leadership;
John Erickson, Bachelor of Arts, English (General);
Lori Hron, Master of Science, Educational Leadership;
Robert Kutz, Master of Science, Educational Leadership;
Beth Lors, Master of Science, Educational Leadership;
Brittnie M-Faulks, Bachelor of Science, Geography (Geographic Information Science);
Andrew Miller, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Jennifer Reilly, Master of Science, Educational Leadership;
Emilee Stieber, Bachelor of Arts, Journalism (Advertising/Public Relations);
Rosendale, WI
Anna Ewerdt, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Michelle Hokenson, Master of Science, Educational Leadership;
Rosholt, WI
Ryan Zuleger, Bachelor of Science, Computer Science (Software Engineering);
Saint Clair, MO
Jennifer Emmons, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Saint Francis, WI
Aaryn Mustoe, Bachelor of Science, Psychology and Biology;
Saint Nazianz, WI
Chad Nelson, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Salem, WI
Stacy Isferding, Bachelor of Science, Chemistry (Professional Emphasis-Chemistry);
Saukville, WI
Breanne McDonald, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Geography (Environmental Analysis and Management) and Environmental Studies;
Sara Tock, Bachelor of Social Work, Social Work;
Schofield, WI
Derek Olsen, Bachelor of Social Work, Social Work;
Alyson Szews, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Brook Wendorf, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (CD);
Seymour, WI
Jennifer Falck, Master of Public Administration, General Administration;
Kristal Gagnow, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Kristin Gowey, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Dallas Moe, Bachelor of Science in Education, Mathematics;
Shawano, WI
Sheila Landon, Master of Science in Nursing, Family Nurse Practitioner;
Renee Waukechon-Ross, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Sheboygan, WI
Kay Knaub, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Adam Koenig, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Social Science;
John Kozicke, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Physics;
Sarah LeMahieu, Bachelor of Science, Psychology;
John Lee, Bachelor of Science, Medical Technology;
Kea Ly, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Glynnis Melvin, Bachelor of Arts, Music (Liberal Arts);
Joseph Ross II, Bachelor of Science, History;
Stephanie Schroeter, Bachelor of Arts, Journalism (Advertising/Public Relations);
Holly Soerens, Master of Science in Education, Curriculum & Instruction;
Ge Xiong, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Sheboygan Falls, WI
Bradley Albrecht, Bachelor of Business Administration, Finance and Marketing;
Sheryl Droge, Bachelor of Social Work, Social Work;
Dieter Juedes, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Physical Education;
Joshua Mersberger, Summa Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Finance;
Sherwood, WI
Jessica Bast, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Natural Science;
Valerie Seidel, Magna Cum Laude, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Shiocton, WI
Denis Prahl, Bachelor of Science, Psychology;
Brooke Sherman, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Shorewood, WI
Matthew Kile, Cum Laude, Bachelor of Arts, Criminal Justice;
Slinger, WI
Angela Struckmeyer, Bachelor of Arts, Communication;
Christine Wojtanowski, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Sobieski, WI
Kelly Scheelk, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Nicole Sikorski, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Nicole Sikorski, Bachelor of Arts, Spanish;
South Milwaukee, WI
Angela Gentil, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Spanish;
James Megna, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Sparta, WI
Michael Mulder, Cum Laude, Bachelor of Science, Computer Science (Computer Information Systems);
Spencer, WI
Jon Krasselt II, Bachelor of Science, Computer Science (Software Engineering);
Audrey Suda, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Roxanne Wetterau, Magna Cum Laude, Bachelor of Liberal Studies, Liberal Studies (Organizational Admin);
Spring Green, WI
Julie Benson, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Stevens Point, WI
Tara Bain, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Jaycie Fritsch, Bachelor of Science, Sociology (General);
Andrew Havlovick, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Radio-TV-Film;
Melinda King, Master of Business Administration, Business Administration;
Ellie Pennebecker, Bachelor of Science, Medical Technology;
Kenneth Peterson, Bachelor of Science, Biology;
Stockbridge, WI
Kristy Burg, Bachelor of Science, Geography (Environmental Analysis and Management) and Geography (Geographic Information Science);
Alicia Schumacher, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Strum, WI
Jon Berge, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Sturgeon Bay, WI
Dustin Herlache, Cum Laude, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Derek Jennerjohn, Bachelor of Arts, Criminal Justice;
Jodi Johnson, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Rachel Ploor, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Ryan Schmelzer, Bachelor of Science, Journalism (News/Editorial);
Katrina Tappen, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Suamico, WI
Matt Miller, Bachelor of Arts, Radio-TV-Film;
Sun Prairie, WI
Craig Bollig, Bachelor of Arts, Journalism (Advertising/Public Relations) and German;
Anthony Diercks, Summa Cum Laude, Bachelor of Arts, Economics (General), Mathematics and Spanish;
Christina Dougherty, Master of Business Administration, Business Administration;
Paul Durkee, Bachelor of Arts, Communication;
Toujon Her, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Sussex, WI
Christa Droste, Bachelor of Science in Education, Biology;
Amy Olson, Summa Cum Laude, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Tirana, Albania, FC
Sara Cikuli, Bachelor of Business Administration, Accounting;
Two Rivers, WI
Fay Fritsch, Master of Science in Nursing, Family Nurse Practitioner;
Stephanie Genrich, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Nicholas Harding, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Joyce Tyeptanar, Summa Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Verona, WI
Sean Corrigan, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Heidi Hochkammer, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Anna Pedersen, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Vesper, WI
Melissa Appel, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Walworth, WI
Amanda Voss, Bachelor of Arts, Journalism (Public Relations);
Waterford, WI
Timothy Hoppe, Bachelor of Arts, Communication;
Christa Meyer, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Watertown, WI
Rosa Alvarez-Velez, Cum Laude, Bachelor of Arts, Spanish;
Rosa Alvarez-Velez, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Jessica Grady, Bachelor of Social Work, Social Work;
Sarah Keeser, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Christopher Rohr, Bachelor of Science, Geography (Environmental Analysis and Management);
Sara Rusch, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Waukesha, WI
Elizabeth Baird, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Leah Betthauser, Cum Laude, Bachelor of Social Work, Social Work;
Mallory Byrns, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Michael Callaway, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Ashley DeRemer, Bachelor of Business Administration, Marketing and Supply Chain and Operations Management;
Daniel Ellenberger, Bachelor of Business Administration, Accounting and Finance;
Margaret Hoffman, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, English;
Eric Martin, Bachelor of Science, Geology (Professional);
Rachael Medal, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Kathleen Nolan, Bachelor of Social Work, Social Work;
Michael Schmidt, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Sarah Voit, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Jennifer Weber, Bachelor of Science, Journalism (Advertising/Public Relations);
Waunakee, WI
Kay Porter, Master of Business Administration, Business Administration;
Joshua Romano, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Waupaca, WI
James Daly, Bachelor of Business Administration, Supply Chain and Operations Management;
Jordan Johnson, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Accounting;
Tyler Lewis, Bachelor of Business Administration, Finance and Marketing;
Virginia Pliska, Magna Cum Laude, Bachelor of Arts, Mathematics (Statistics Emphasis);
Amy Prellwitz, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Melissa Tellock, Cum Laude, Bachelor of Social Work, Social Work;
Adam Trantow, Cum Laude, Bachelor of Business Administration, Finance;
Kathryn Werginz, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Waupun, WI
Beverly Albrecht, Bachelor of Social Work, Social Work;
Jason Disbrow, Bachelor of Arts, Journalism (Advertising/Public Relations);
Lindsey Donovan, Bachelor of Science, Medical Technology;
Michael Donovan, Bachelor of Science, Biology (Healthcare Science);
Ryan Hopp, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Stacy Krusa, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Wausau, WI
Pamela Bannister, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Amanda Beard, Cum Laude, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Sculpture) and Fine Arts (Painting);
Gregory Brandt, Bachelor of Business Administration, Accounting and Economics;
Thomas Conn, Bachelor of Arts, English (General);
Melissa Klade, Master of Business Administration, Business Administration;
Grace McMurtrie, Cum Laude, Bachelor of Arts, Journalism (Advertising/Public Relations);
Patricia Mirman, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Tina Prahl, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Laura Schultz, Bachelor of Social Work, Social Work;
Wausaukee, WI
Tracy Messar, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Wauwatosa, WI
Michael Richards, Master of Public Administration, General Administration;
West Allis, WI
Joel Aldinger, Bachelor of Music, Music (Music Industry – Recording Technology);
Scott Gustafson, Bachelor of Science, Biology (Ecology) and Spanish;
West Bend, WI
Nicole Buehler, Cum Laude, Bachelor of Science, Athletic Training;
Ashley Dalton, Bachelor of Arts, International Studies (Business);
Brandon Dei, Bachelor of Business Administration, Marketing;
John Driscoll, Bachelor of Arts, Political Science;
Jill Falconer, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Noelle Loos, Bachelor of Arts, English (General);
Amanda Reitz, Bachelor of Arts, International Stds (General-European St);
Lynn Schoenhaar, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Laura Van Fossen, Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Weston, WI
Julie Harris-Mahr, Master of Business Administration, Business Administration;
Tyler Sleeter, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Weyauwega, WI
Amy Bush, Magna Cum Laude, Bachelor of Arts, Sociology (General);
Paul Mittelstaedt, Bachelor of Science, History;
Whitefish Bay, WI
Garrett Carter, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Michael Hardtke, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Whitelaw, WI
Sara Vogel, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Elementary Education and Special Education;
Wind Lake, WI
Melissa Bowman, Bachelor of Science in Education, Elementary Education;
Windsor, WI
Michael Turnbull, Bachelor of Fine Arts, Fine Arts (Graphic Communications) and Fine Arts (Photography);
Winneconne, WI
Roxanne Adams, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management and Accounting;
Anne Herlache, Magna Cum Laude, Bachelor of Science, Psychology;
Kelly Jacobchick, Bachelor of Business Administration, Human Resources Management;
Alysha Lee, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Kacie Nickel, Bachelor of Business Administration, Marketing;
Jason Steckling, Cum Laude, Bachelor of Science, Computer Science (Computer Information Systems);
Winona, MN
Jon Lica, Bachelor of Arts, Communication;
Wisconsin Dells, WI
Ashley Hebbring, Magna Cum Laude, Bachelor of Science in Nursing, Nursing;
Wisconsin Rapids, WI
Steven Bailey, Bachelor of Arts, Journalism (Advertising/Public Relations);
Lisa Riedel, Bachelor of Arts, International Studies (Political Science) and Political Science;
Christopher Stanton, Bachelor of Science, Criminal Justice;
Troy Wirtz, Cum Laude, Bachelor of Science in Education, Special Education-Cross Categorical (CD);
Wittenberg, WI
Corrie Beversdorf, Bachelor of Science, Human Services Leadership;
Matthew Meronk, Bachelor of Science in Education, Physical Education;
Wrightstown, WI
Nadine Mathu, Graduate Achievement Program, GAP Reading Education.
More commencement stories:
- Five tips for grads tackling today’s job market
- 1959 alumni to lead commencement procession
- Greenfield student chosen as class speaker
- Brookfield native chosen as class speaker
- More than 1,400 to receive diplomas May 16
- Live commencement feed viewed internationally
- Take five: spotlight on graduating seniors
- UWO recognizes 10 outstanding seniors May 16
- UW Oshkosh will honor former state legislators
- Class speaker: ‘Keep calm and carry on’
- Keynote speaker: Don’t panic; problem solve
- Class speaker: ‘You haven’t lost the magic’
- Keynote speaker: ‘Be brave and be happy’
- Seen on campus: Spring 2009 Commencement
- Class of 1959 alumni celebrate 50th reunion